5 sierpnia 2018

Gry i zabawy. 115 pomysłów w co się bawić w domu, w przedszkolu, w szkole, na podwórku, w czasie wakacji.


Tytuł:”Gry i zabawy. 115 pomysłów w co się bawić w domu, w przedszkolu, w szkole, na podwórku, w czasie wakacji.”

Autorka: Justyna Święcicka

Wydawnictwo: Podsiedlik-Raniowski i Spółka

Dzieci: od +3, rodzice, specjaliści i specjalistki

Tagi: #zabawa, #aktywność, #nuda, #ruch, #czas z dzieckiem, #podwórko


Ani nowa, ani piękna (bo okładka upstrzona obwolutą z biblioteki) a jednak postanowiłam o niej napisać. Dlaczego? Dlatego, że może stać się remedium na wakacyjne: bo ja się nuuuudzę!

Książka w przystępny, prosty ale i ciekawy sposób pokazuje gry, zabawy i aktywności które mogą zainteresować dzieci w różnym wieku.

Znajdziemy tutaj typowe i znane nam z młodości klasy, czy berek, ale też mniej znane zabawy grupowe. Niektóre świetnie sprawdzą się w świetlicy, czy przedszkolu, inne urozmaicą lekcje wf-u a nawet część integracyjną szkolenia czy warsztatu. Rodzicom pomogą też odświeżyć pamięć i ponownie przywołać zabawy z dzieciństwa, jaki zapoznać się z nowymi propozycjami na czas wolny z dzieckiem. To naprawdę pomocne, bo niby się wie, niby się pamięta a jak przychodzi co do czego to zostaje berek i państwa miasta. Terapeuci i terapeutki będą mogli wzbogacić swój warsztat, a po drobnych modyfikacjach użyć propozycji zabaw do rozwijania kluczowych kompetencji dziecka.

Poza zabawami grupowymi mamy też propozycje do pracy własnej, zabawy w które można bawić się gdy pada, jak też działania kreatywne – nie wymagające dodatkowego sprzętu czy drogich materiałów.

Książka zapewne nie jest już dostępna w księgarniach, ale warto zaopatrzyć się w nią w pobliskiej bibliotece lub z drugiej ręki.

autorka: Ewa Kruchowska