22 sierpnia 2018

Wakacje Mikołajka –


Tytuł: Wakacje Mikołajka

Autor: René Goscinny

Ilustrator: Jean-Jacques Sempé,

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Dzieci: +6

Tagi: #humor, #wakacje, #śmiech


Wakacje, wyczekany przez dzieci czas odpoczynku od trudu nauki i domowych obowiązków. Wreszcie mogą wyruszyć nad morze, czy w góry, przeżywać nieskończenie wiele przygód, zawierać nowe znajomości i beztrosko się bawić.

Wakacje mają też drugą stronę medalu.  To jej doświadczają zwykle rodzice. Kłopoty z ustaleniem miejsca pobytu, dojazdem, zakwaterowaniem, zorganizowaniem każdego dnia tak, by wszyscy członkowie i członkinie rodziny były_li dostatecznie zadowoleni_one… ech brzmi jak spore wyzwanie, prawda?

Choć wakacje dobiegają powoli końca możemy przeżyć je na nowo dzięki Mikołajkowi. Jak możemy się domyślać przygód nie zabraknie. Książka jest lekkim, pełnym humoru zbiorem króciutkich opowiadań, ale ma także swoje drugie dno – pokazuje nam obie strony wakacyjnego czasu – perspektywę rodziców i małolatów. To co przyprawia rodzicom Mikołajka kolejne siwe włosy dla niego samego staje się okazją do wspaniałej zabawy i fantastycznych wspomnień. Warto o tym pamiętać także podczas naszych wojaży, tym bardziej że ostatecznie wszystko zawsze kończy się dobrze i wracamy do domu pełni nowych przeżyć i miłych wspomnień. ( w które z biegiem czasu zamieniają się nawet trudne chwile).

I chyba o to w tym wszystkim chodzi :)

Serdecznie polecam na wakacyjne dni rodzicom i ich pociechom (to takie zabawne słowo na określenie dzieci ;)

autorka: Ewa Kruchowska