9 września 2016

E-porady

kopertaCo to jest e-porada?
Jest to forma kontaktu ze specjalistą za pomocą e-maila, w którym osoba zainteresowana opisuje swój problem. Odpowiedź i wskazówki specjalisty trafiają do niej także poprzez e-mail.

Dla kogo?
Dla osób pełnoletnich, które nie mogą skorzystać z pomocy psychologa w gabinecie – niepełnosprawnych, mieszkających za granicą, opiekujących się małymi dziećmi, o napiętym grafiku zawodowym.

Kiedy warto skorzystać z e-porad?
W sytuacji trudności życia codziennego: kryzysu, trudności w relacjach z innymi ludźmi, problemach w pracy, doświadczaniu nadmiernego stresu, trudnościach z podęciem decyzji.

Kiedy nie można korzystać z e-porad?
W sytuacji poważnych zaburzeń psychicznych, tendencji samobójczych – w takiej sytuacji należy skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Nie powinno się korzystać z e-porad podczas trwania tradycyjnej terapii.


Jak korzystać z e-porad?

krok pierwszy: dokonanie opłaty za e-poradę, w tytule przelewu prosimy zawrzeć informację pozwalającą na identyfikację wpłacającego (imię i nazwisko lub pseudonim)

krok drugi: wysłanie e-mail o tytule "e-porada" wraz z danymi identyfikującymi (imię i nazwisko lub pseudonim) na adres: psycholog@ewakruchowska.pl. Prosimy o jak najdokładniejsze opisanie problemu oraz o umieszczenie podstawowych danych (wiek, płeć, zawód, sytuacja rodzinna). Warto dokładnie napisać na czym polega problem (od kiedy występuje, co nam w nim najbardziej przeszkadza), jak próbowali go Państwo do tej pory rozwiązać i jakie przyniosło to efekty. Co sprawiło, że postanowili Państwo skorzystać z pomocy psychologa (dlaczego akurat teraz, nie później ani wcześniej)? Co chcieli by Państwo zmienić w tej sytuacji i po czym poznają Państwo, że jest lepiej.

krok trzeci: oczekiwanie na odpowiedź (zostanie przesłana do 48h w dni robocze licząc od zaksięgowania wpłaty na konto)

krok czwarty: istnieje możliwość skorzystania z maksymalnie 5 e-porad. Dłuższa forma pracy wymaga osobistego kontaktu z psychologiem w gabinecie.  

Zalety e-porad:
strzalkamala często już samo opisanie problemu pozwala lepiej go zrozumieć,
strzalkamala anonimowość ułatwia otwarcie się,
strzalkamala treści otrzymanych przez specjalistę e-dostępne są tylko do jego wiadomości,
strzalkamala dostęp do specjalisty o każdej porze i z każdego miejsca (praca, dom),
strzalkamala niższe koszta niż tradycyjnej konsultacji,
strzalkamala oszczędność czasu na dojazd,
strzalkamala możliwość korzystania z porady w języku polskim
strzalkamala dla osób mieszkających za granicą.  

Wady e-porad:
strzalkamala konieczność oczekiwania na odpowiedź,
strzalkamala brak bezpośredniego kontaktu (brak możliwości zadawania pytań)
strzalkamala odpowiedzi specjalisty opierają się jedynie o treści przekazane w e-mailu,
strzalkamala brak informacji niewerbalnych może trudność zrozumienie przekazu
strzalkamala możliwe jest błędne odczytanie intencji piszącego (i pacjenta i psychologa),
strzalkamala możliwość odczytania e-maila przez osoby niepożądane (psycholog nie może zagwarantować anonimowości treści cyfrowych),
strzalkamala e-porady dotyczą trudności w sytuacji życia codziennego, nie zastąpią tradycyjnej terapii w przypadku poważniejszych zaburzeń.  

 

E-porada nie zastąpi terapii, ale może być świetnym wstępem i pierwszym krokiem przed decyzją o dalszych spotkaniach w gabinecie.

 

koszt: 40 zł – jedna e-porada
Prosimy o dokonanie przelewu na konto: 32 1240 1574 1111 0010 5820 2572 PEKAO SA

UWAGA! Przed wysłaniem e-maila prosimy o zapoznanie się z regulaminem e-porad.

Regulamin e-porad psychologicznych:

  1. Zamówienie e-porady jest jednoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu.
  2. E-porady służą uzyskaniu wskazówek specjalisty w sytuacji trudności natury psychologicznej drogą mailową. Nie przewiduje się konsultacji treści e-mailii telefonicznie.
  3. E-porady nie są formą terapii. Z uwagi na ograniczenia kontaktu ta forma porady nie jest polecana osobom z zaburzeniami psychicznymi, leczonymi farmakologiczne oraz w ostrym kryzysie (myśli samobójcze). Zastrzegamy prawo do nie udzielenia e-porady w sytuacji gdy problem wymaga terapii, lub kontaktu z innego rodzaju specjalistą. W takiej sytuacji otrzymają Państwo szczegółowe wskazówki gdzie szukać pomocy.
  4. Ilość porad w formie elektronicznej jest ograniczona do pięciu. Dłuższe wsparcie wymaga osobistego kontaktu z psychologiem w gabinecie.
  5. Z uwagi na charakter porady (brak kontaktu osobistego i możliwości zadawania dodatkowych pytań) udzielana porada opiera się jedynie o zamieszczone w e-mailu informacje.
  6. Tak jak w przypadku wizyty u psychologa w gabinecie – e-porady objęte są tajemnicą zawodu – ich treść pozostaje do wiadomości jedynie specjalisty. Podobnie odpowiedź specjalisty nie może być nigdzie publikowana. Psycholog nie może jednak zagwarantować anonimowości treści cyfrowych. Podobnie jak w przypadku każdego kontaktu z psychologiem z zachowania tajemnicy zwalnia jedynie sytuacja zagrożenia zdrowia lub życia klienta lub osób z jego otoczenia.
  7. Z e-porad mogą korzystać jedynie osoby pełnoletnie.