6 września 2020

Konsultacja psychodietetyczna

 

Dla kogo jest konsultacja psychodietetyczna?

Ta forma pomocy skierowana jest dla każdego, kto:

– ma trudności z utrzymaniem motywacji związanej z zmianą odżywiania,

– chce zmienić złe nawyki żywieniowe oraz aktywności fizycznej,

– odreagowuje silne emocje np. lęk, stres poprzez jedzenie,

– obsesyjnie myśli o jedzeniu,

– nie potrafi kontrolować swojego jedzenia,

– ciągle jest na diecie,

– cierpi na otyłość lub nadwagę pomimo braku przyczyn zdrowotnych,

– ma trudności z utrzymaniem wagi,

– ma trudności z wytrwaniem na diecie,

– doświadcza epizodów nadmiernego objadania się,

– nie akceptuje swojego wyglądu.

Z pomocy psychodietetyka skorzystać może każdy, kto przygotowuje się do zmiany sylwetki lub jest w trakcie takiej zmiany, albo już jest po zmianie i chce utrzymać efekt.

Aby zmiana zaszła i była trwała, to należy do niej podejść wieloaspektowo. Niekiedy podczas stosowania diety rezygnujemy z niej, nie osiągając założonych celów. Niekiedy jedzenie staje się dla nas najlepszym przyjacielem i panaceum na trudności. Niekiedy wynosimy z domu złe wzorce odżywiania. Niekiedy cierpimy na wiele chorób przewlekłych, które są konsekwencją dotychczasowego stylu życia.

Niewłaściwa relacja z jedzeniem może bardzo negatywnie odbić się na satysfakcji z życia. Takie problemy bardzo często mają podłoże psychologiczne

Psychodietetyczka to osoba, która pomoże Ci dokonać zmiany w obszarze żywienia i aktywności fizycznej poprzez nauczenie Cię konkretnych umiejętności, które pomogą Ci realizować cele z zakresu odżywiania i aktywności fizycznej.

Jak wyglądają konsultacje psychodietetyczne?

Konsultacja psychodietetyczna to jednorazowe spotkanie lub cykl spotkań w trakcie, których klient_ka wraz z psychodietetykiem pracuje nad utrzymaniem motywacji, zmianą stylu życia (nawyków odżywiania oraz nawyków aktywności fizycznej), lepszym zrozumieniu dotychczasowych wzorców odżywiania, wypracowaniem sposobów zmiany sylwetki. Spotkanie trwa 50 minut. Ilość spotkań uzależniona jest od ustalonych celów i indywidualnych potrzeb klienta_tki.

Na pierwszym spotkaniu psychodietetyczka identyfikuje problem klienta_tki i określa przyczyny, które mogą mieć wpływ na powstanie problemu. Razem z klientem_tką ustalają cel do pracy.

Podczas kolejnych spotkań klient_tak wraz z psychodietetyczką pracują nad realizacją celu. Tutaj praca różni się w zależności od tego, co jest celem klienta_tki. Klient _ka może uzyskać m.in. motywacje, wsparcie, trening umiejętności psychologicznych pomagających zmienić nawyki, zwiększenie świadomości siebie, sposoby zmiany zachowania, analizę zachowania żywieniowego, techniki pomagające radzić sobie z emocjami i inne.

KONSULTACJA PSYCHODIETETYCZNA

Specjalistka – psycholożka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia, psychodietetyczka:
mgr Agata Ziobrowska

CENNIK:

strzalkamala konsultacja psychodietetyczna – 150 zł / 50 min.

Sesje odbywają się online: Wtorek, Środa, Sobota

REJESTRACJA: 600-176-854